آموزش SIEMENS PLC زیمنس- قسمت چهارم( نصب و رفع اشکال STEP7 )


در این مقاله سعی بر این داریم تا آموزش نصب و راه اندازی و قلق های نصب STEP7 زیمنس را در سپنتا کنترل برای شما به اشتراک بگذاریم امید است که مثمر ثمر باشد.

در صورتی که نرم افزار STEP7 را روی سیستم دارید و مشکلاتی دارد حتما مقاله زیر را بخوانید.

اگر STEP7 را نصب کردید و مدول های S7-300 یا S7-400   را در پنجره سمت راست  hardware نمیبینید این مطلب را بخوانید.

پیش از هر چیز بگوییم که نصب این نرم افزار پیچیدگی ندارد و اگر شما هر نرم افزار دیگری را یکبار نصب کرده باشید در نصب STEP7 نیز مشکلی نخواهید داشت.

ابتدای به امر سعی کنید از DVD نصبی استفاده کنید که هیچ خط و خشی روی آن نباشد تا در میانه نصب به مشکل نخورید. اگر هنوز نرم افزار را تهیه نکردید حتما دقت کنید که از مرجع معتبری خریداری کنید .نرم افزارهای قفل شکسته که نیاز به لایسنس ندارند ممکن است بعد از نصب برایتان مشکل ایجاد کنند.

  • نکته : DVD را روی درایو گذاشته و در نقطه ای کل فایل های آنرا کپی کنید ( این کار از خراب شدن فایلها در هنگام نصب و یا نصب نیمه کامل جلوگیری میکند ).نصب از روی DVD میتواند منجر به خرابی دوباره STEP7 شما شود.

اگر نرم افزار STEP7 روی کامپیوتر شما نصب است در ابتدا آنرا Uninstall کنید. برای اینکار باید محل نصب STEP7 روی سیستم را پیدا کنید و روی فایل Setup دبل کلیک کنید.

اگر نرم افزار STEP7 روی سیستم شما نصب نیست و تازه میخواهید آنرا نصب کنید از فایلهای کپی شده گزینه Setup را پیدا و روی آن دبل کلیک کنید

در قسمت بعد زبان را انتخاب و سپس روی گزینه Next کلیک کنید .

در پنجره بعدی تیک گزینه را بزنید و روی Next کلیک کنید.

در پنجره باز شده تمام گزینه ها را انتخاب و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

در پنجره باز شده تیک گزینه I accept the change to the system setting را بزنید و دوباره روی گزینه Next کلیک کنید.

در پنجره باز شده روی گزینه Install کلیک کنید.

در پنجره باز شده روی گزینه Next کلیک کنید.

وقتی این کار را انجام دادید ، پنجره زیر ظاهر می شود و به ما 3 گزینه برای اصلاح (Modify) ، تعمیر(Repair) و حذف(Remove) STEP7 می دهد. در اینجا چون نرم افزار را روی سیستم نصب داشتم می خواهم نرم افزار را ابتدا حذف کنم ، بنابراین باید حذف را انتخاب کرده و سپس بعدی را بزنم. این پروسه معمولا حدود 10 دقیقه طول خواهد کشید و STEP7 به طور کامل حذف خواهد شد و پس از حذف نیاز دارید که سیستم را خاموش و مجدد روشن (Restart) کنید.

اگر STEP7 روی سیستم شما نصب نبوده و تازه میخواهید آنرا نصب کنید به عکس مرحله بعد بروید.

برای نصب نرم افزار ، شما باید همان روشی را که هنگام حذف آن انجام دادید دنبال کنید ، اما وقتی این پنجره ظاهر شد ، گزینه Modify برای نصب تغییر می کند ( یه چیزی مشابه آن ) و شما باید به جای آن گزینه را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

چون من از قبل این نرم افزار را نصب داشتم و نمیخواهم آنرا پاک کنم گزینه روی سیستم من Modify است.

وقتی نرم افزار روی رایانه شما نصب شد ، آن را باز کنید و سپس سخت افزار را باز کنید ، خواهید دید که همه مدول های PLC برای S7-300 و 400 PLC دوباره برگشته اند.

با سپاس از همراهی شما ،شما میتوانید با فشردن دکمه بالا با سپنتا کنترل تماس بگیرید و یا برای ما پیام بگزارید. در زیر همین صفحه میتوانید دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

سپنتا کنترل با سابقه بلند مدت مدیران خود میتواند شما را یاری دهد.

سپنتا کنترل تامین کننده قطعات اتوماسیون صنعتی ، برق ، ابزاردقیق ،PLC  زیمنس ،کنترل کننده های برنامه پذیر در کشور و انجام دهنده پروژه های نصب و راه اندازی و اتوماسیون صنعتی مستقر در شیراز آماده همکاری با کلیه صنایع در  کشور میباشد.
مارا در موتورهای جستجو با عناوین زیر بیابید :
زیمنس ،  زیمنس شیراز ،  مرکز زیمنس شیراز ،  پی ال سی زیمنس ،  زیمنس پی ال سی ،  تاچ ،  تعمیر تاچ پنل ،  تاچ زیمنس ،  اتوماسیون زیمنس ، نمایندگی پی ال سی زیمنس ، نماینده زیمنس شیراز ، فروش قطعات زیمنس شیراز ، قطعات زیمنس ،  نمایندگی پی ال سی ، نمایندگی فروش پی ال سی  ، دوره آموزش ، دوره آموزش زیمنس ، دوره آموزش زیمنس در شیراز ، نمایندگی زیمنس شیراز ، نمایندگی زیمنس ایران ، تعمیر ، تعمیرات ، تعمیر تاچ زیمنس ، تعمیر تاچ ، تعمیر تاچ پنل ، تعمیر پی ال سی ، نمایندگی plc شیراز ، نمایندگی plc ، فروش plc ، تعمیر plc  ، نمایندگی plc  ،siemens , siemens plc , shiraz plc  siemens , shiraz siemens , plc , automation siemens , siemens touch panel , touch panel , panel master , repair , siemens touch panel  , touch panel , repair touch

آموزشآموزش PLC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *